Kanada dzień ósmy

Dziś podjęłyśmy kolejną próbę dotarcia do miejsca, które miałyśmy zwiedzać wczoraj. Tym razem zgubiłyśmy się zdecydowanie mniej, ale jednak. Dzięki temu pochodziłyśmy sobie po malowniczym parku, w którym znajduje się piękny zardzewiały wiadukt. Dziś zaczął śledzić nas dron.
DSC_4556

DSC_4570DSC_4585DSC_4560
Muzeum nauki w Toronto jest miejscem wybitnie zadziecionymi i hałaśliwym. Z każdej strony coś wybucha, wali i dzwoni, ewentualnie mocno świeci i błyska lub też wrzeszczy i gaworzy. W związku z tym po jakiś czterech godzinach w tymże przybytku czułam się jak królik na balkonie w sylwestra i jakbym przebiegła maraton jednocześnie. Jednak uważam, że dla najmłodszych mieszkańców tej planety jest to świetne miejsce- mogą przyjmować sobie wiedzę i umiejętności w bezbolesnej lunaparkowej atmosferze.
Z ciekawostek zaskoczyła nas mrówka zombie.

DSC_4592

Pewna część interaktywnych zabaw zasmuciła nas ze względu na wspomnienie ostatniego wrocławskiego biennale sztuki nowych mediów, gdzie pewne urządzenia zaprezentowane tu w celu edukacji i rozrywki dzieci- tam przedstawiono jako dzieła sztuki.

DSC_4595DSC_4598

Oczywiście korespondencja nauki i sztuki jest wspaniałą rzeczą i zawsze watro ją rozwijać, ale przedstawiane pewnych technologicznych możliwości bez żadnego odniesienia, komentarza czy innego twórczego aspektu jest dla mnie nieco przykrym procederem. Technologia może być doskonałym środkiem wyrazu, a przede wszytskim tematem do artystycznych rozważań, ale wymaga to pewnego intelektualnego wysiłku i głębszej refleksji niż wyrażenie obway, że maszyny lada dzień zapanują nad światem.

DSC_4627DSC_4646DSC_4617DSC_4612DSC_4654DSC_4594

Mam na sobie kupioną tuż przed wyjazdem w ciuchlandzie jedwabną sukienkę z obrazem Picassa. Spełnia ona moje wszytskie sukienkowe wymagania, ale miałam spore wątpliwości związane z dopasowaniem jej kolorystyki do mojej twarzy, ale w ciągu dnia zebrałam w niej tyle komplementów, że może dam sobie spokój.

DSC_4527DSC_4655

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s