Kanada dzień piąty

Drugiego dnia w Royal Ontario Museum wykupiłyśmy Toronto City Pass- w sumie atrakcjie, które on zawiera interesowały nas najmniej ze wszytskiego, ale są one uważane za najistotniejsze punkty z Toronto i nasza kanadyjska rodzina na pewno by nam nie darowała nie wjechania na wieżę, więc zakupiłyśmy je by zaoszczędzić. Zawierały wstępy do Royal Ontario Museum, Casa Loma, CN Tower, Science Center i Toronto Aquarium.
Drugą atrakcją na naszej Passowej liście była Casa Loma- gdzie wybrałyśmy się z ciocą i babcią. To neoromański pałac, w którym pomieszkiwała rodzina królewska w czasie pobytu w Kanadzie. Jest okropny. Nie wiem co jest w nim gorsze- sama pstrokata neodisneyowska bryła, rokokowy ociekający tonami waty cukrowej bez ładu i składu wystrój, ciasnota, duchota czy tłumy biegających jak oszalali ludzi. W każdym razie bardzo nie polecam. Doskonale rozumiem chęć powyobrażania sobie, że jest się księżniczką i mieszka w tych wszytskich kryształach, porcelanach i koronkach, ale jest do tego celu bardzo dużo o wiele przyjemniejszych miejsc nawet w Polsce. Łańcut poleca się.DSC_4163


Z pozytywów: warto wyjść na wieżę, jest piękny widok na Downtown, w jednej z sal jest niesamowity, ręcznie tkany perski dywan w motywy wielbłądów i pasterzy we wspaniałych kolorach. Pasuje do reszty jak kwiatek do korzucha, ale to w sumie całkiem dobrze o nim świadczy. Widziałyśmy też hinduską pannę młodą w tradycyjnej sukni robiącą sobie zdjęcia ślubne w pałacowych komnatach.

DSC_4058DSC_4101DSC_4117DSC_4151DSC_4156DSC_4315DSC_4177DSC_4149DSC_4144DSC_4145DSC_4206DSC_4221
Mam na sobie spódnicę z wpisu „wątek burżuazyjny” z welurowch klinów- tym razem w wersji letniej ze złotą koszulką na ramiączkach. Lubię nosić ciężki welur i złoto również latem. Nie dość, że świetnie chłodzi to jakoś wybija mnie z tego letniego rozmemłania i bylejakości i wsród upału, rozczłapanych japonek i promieni słońca jest jakby bardziej. Dla mnie robi ten sam efekt co szalony, kolorowy płaszcz zimą wśród czerni i szarości.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s